غار کارده – محلی مخفی و زیبا در اطراف شهر مشهد – سلوی سیر

غار کارده مشهد

منابع طبیعی روستاها بعنوان جاذبه های توریستی آن روستا به حساب می آیند.بیایید در سفر به روستاها قدر منابعی که با دست طبیعت ساخته شده است را بدانیم و از دیدن این منابع لذت ببریم.ما در این مقاله قصد داریم به معرفی غار کارده که در روستای کارده واقع شده است بپردازیم.


مختصری از غار کارده مشهد

روستای «کارده» در فاصله ۴۸ کیلومتری شمال مشهد واقع گردیده و غار کارده در ۳ کیلومتری آن قرار دارد. در محل مذکور که موسوم به دره آل است دو غار در دو سمت دره قرار دارند. غار شرقی موسوم به غار اسکلت و غار غربی موسوم به غار کارده است.غار کارده مشهد به شکل شکاف سنگی است و پهنای آن، ۱-۳ متر و عمق غار حدود یکصد متر است. غار کارده خشک بوده و پرتگاه های خطرناکی دارد.شما میتوانید از مجری تور مشهد بخواهید شما را به این منطقه هدایت کند.

تصویری از ورودی غار کارده مشهد غارنوردان، اسکلت‌هایى از انسان مربوط به زمان‌هاى قدیم را در درون این غار مشاهده کرده‌اند. دهانه غار در ارتفاع ۱۴۵۸ متری از سطح دریا قرار دارد. خوشبختانه چون دهانه غار بسیار کوچک و در جهت شمال و جنوب است٬ تا فاصله ۱۰ متری دهانه غار قابل دیدن نیست و علیرغم حضور خیل مردم در روزهای تعطیل در دره بین روستاهای کارده و آل٬ غار از گزند رهگذران در امان مانده است.دیدن این غار در تور زمینی مشهد نیز خالی از لطف نیست.

تصویری از ورودی غار کارده مشهد
از مشخصه های این غار تعداد زیاد راه های فرعی است که هر راه فرعی خود به ۲ تا ۵ شاخه فرعی دیگر منتهی می شود. همچنین اغلب راه های فرعی و اصلی دارای یک ارتفاع هستند و گاها راه اصلی ارتفاع و ورودی کوچکتری از راه های فرعی اطراف دارد٬ لذا باتوجه به عدم وجود نشانه گذاری در داخل غار احتمال گم کردن مسیر اصلی وجود دارد.

چگونه به غار کارده برویم

غار کارده مشهد در ۴۸ کیلومتری شمال شهر مشهد قرار دارد.برای رسیدن به غار بایستی جاده مشهد به روستای آل را انتخاب کنید. این مسیر آسفالت است و دسترسی به روستای کارده راحت است. در مسیر بایستی از روستاهای اندروخ و کارده گذشته و به سمت روستای آل رفت.
امیدواریم مطلب فوق برای بازدید شما از غار کارده مفید واقع شود.
راستی اگر قصد سفر به شهر مشهد را دارید،خواهشمندیم برای رزرو تور مشهد با همکاران ما در تماس باشید.
نظر شما راجع به غار کارده چیست؟دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید.

منبع : بادساگروپ

خواهشمندیم در صورتیکه قصد رزرو تورهای لحظه آخری و تورهای اروپا را دارید،با همکاران ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *