تصويري از شهر رم ايتاليا

معرفی کشور ایتالیا – سلوی سیر

معرفی کشور ایتالیا

  • حکومت: جمهوری
  • دین: مسیحی
  • واحد پول: یورو
  • مساحت ۳۰۱۲۳۰ کیلومترمربع
  • جمعیت آن حدود۵۷۳۰۰۰۰۰ نفر است
  • عضو اتحادیه اروپا
  • همسایه های فرانسه، اسلونی، اتریش و سوئیس
  • پایتخت: رم

تصویری زیبا از کشور ایتالیا

کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده ‌است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه ‌یافته است و جزء هشت کشور صنعتی به‌شمار می‌آید.دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود.بلندترین نقطه آن کوه مونته بیانکو با ارتفاع ۷۴۸/۴ متر از سطح دریا و کمترین ارتفاع آن دریای مدیترانه‌است. رم، پایتخت ایتالیا، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود.مردم این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می کنند و بسیار خانواده دوست هستند. با توریست ها هم مهربانند. اگر جواب سوالتان را از مردم به انگلیسی دریافت نکردید بهتر است به توریست اینفرمیشن (مرکز اطلاعات توریست) و یا به هتل های بزرگ بروید.

تصویری از شهر رم ایتالیا در معرفی کشور ایتالیا

جنوب ایتالیا تابستانهای گرم و زمستان های معتدل دارد و شمال آن تابستانهای معتدل و زمستانهای سرد دارد. محصولات کشاورزی و دامداری این کشور شامل: غلات، سبزیجات، انگور، زیتون، پنیر و فرآورده های دامی است. همچنین صنایع نساجی، اتومبیل سازی، ماشین آلات مهندسی و صنایع سنگین این کشور نیز پر کار و پر رونق اند.شهرهای معروف آن روم، ونیز، ژنوا، میلانو، ناپولی و جزیره سیسیل است. همه شهرهای ایتالیا دیدنی است. بیشتر شهرهای ایتالیا دارای بناهای تاریخی بسیاری است. بخصوص شهر روم که هر توریستی را به خود مجذوب می کند. دیدن برج پیزون در شهر پیزا خالی از لطف نیست. برخلاف روم این شهر از یک آرامش خاصی برخوردار است. سبک معماری ایتالیا این کشور را از همه اروپا متمایز می کند.شهر روم یکی از شهرهای گران برای توریست محسوب می شود.

آب و هوای این کشور در قسمت شمال و مناطق کوهستانی در فصل تابستان مطلوب و در بقیه نقاط آن گرم است. موزیک دلنشین جیرجیرکها و درختان زیتون و بوته های کاکتوس آب و هوای گرم این کشور را نشان می دهد. شهرهای ساحلی در تابستان بسیار شلوغ و بیشتر نقاط توسط خود ایتالیایی ها اشغال شده.در تابستان به اندازه کافی آب در این مناطق بنوشید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. ممکن است دچار گرمازدگی و سوختگی شوید. بخصوص اگر با بچه ها سفر می کنید مواظب آنها باشید.مناطق کوهستانی این کشور برای کوه نوردی، اسکی و دوچرخه سواری بسیار مناسب است. قسمتی از منت بلا با ارتفایی ۴۸۱۰ متر در ایتالیا واقع شده. برای رسیدن به قله آن می توان از شهر ( کور مایور) از آن بالا رفت. این کوه با ارتفاع نچندان بلند هرساله قربانی زیادی میگیرد. بخصوص بخاطر ریزش سنگ.

مناطق کوهستانی این کشور مکانی خوب برای مسافرت و استراحت کردن در طبیعت است.در زمستانها اتومبیل شما باید در مناطق کوهستانی و برف گیر به زنجیر چرخ و وسایل ایمنی مجهز باشد.بنزین و دیزل در این کشور کمی گرانتر از سایر کشورهای اروپایی است.سواحل گرم این کشور برای توریستها جالب و شبهای آن دیدنی است. شبها در کنار سواحل، بارها، رستورانها و دیسکوها همواره پر رونق و پر رفت آمد است.ورزشهای آبی بخصوص قایق سواری، اسکوترهای آبی و اسکی روی آب در این کشور علاقمندان زیادی دارد.مردم این کشور بسیار به موتور علاقمندند. در هرکجا موتورسواران را می توان دید.

ولتاژ برق این کشور ۲۲۰ ولت است.سوغات معروف آن مجسمه های گوناگون و صنایع دستی است.غذای معروف این کشور پیتزا، اسباگتی و پاستا است.مردم این کشور مثل ما ایرانیان به خوردن بستنی علاقه زیادی دارند. بستنی معروف ایتالیایی در همه جا یافت می شود و مزه آن با زایقه ما ایرانیان سازگاری دارد.ساعت این کشور با کشور عزیزمان اختلاف دارد. لطفا به ساعت محلی زمان ورود توجه داشته باشید و برای پیشگیری از هر گونه اشتباهی ساعت و مبایل خود را تنظیم نمائید.خیابانهای این کشور خوب است. تابلوهای و علائم راهنمایی همه جا بخوبی نصب شده. اتوبانهای این کشور پولی است. اما می توانید از جاده های محلی نیز استفاده کنید. عبور از تونل منت بلا پولی است و نسبتآ گران. اگر می خواهید به آنطرف تونل بروید و پولی پرداخت نکنید با کمی هوسله از راههای محلی می توانید استفاده کنید.

کوه ها در فصل تابستان پر از گلهای زیباست که بسیار دیدنی است و به انسان شادابی خاصی می بخشد. به تابلوهای هشتار دهنده در کوهستان توجه داشته باشید. در ارتفاعات اکسیژن هوا کمتر است و ممکن است کمی سردرد بگیرید. برای رسیدن به کوه های مرتفع به آرامی سعود کنید.در ایتالیا کمپینگ زدن ممنوع است . اما در مناطق کوهستانی اگر با کمپر هستید می توانید در بعضی نقاط بمانید.مردم این کشور سریعتر از سایر کشورهای اروپایی رانندگی می کنند بخصوص موتور سواران.

ایتالیایی ها مردمی خون گرم و خانواده دوست هستند. مردم این کشور مثل ما ایرانیان به خانواده و بزرگان احترام میگذارند و بر خلاف سایر کشورهای اروپایی خانوادگی و جمعی زندگی می کنند.ادارات از ۹ تا ۶ بازند. یکشنبه ها همه جا تعطیل است.اتوبوس و ترن در همه جا در دست رس است.آب آشامیدنی این کشور در مناطق کوهستانی خوب است اما در شهرها بهتر است از آب خریداری شده استفاده کنید.برای ماهیگیری در کوهستانهای این کشور احتیاج به دو جواز دارید:

۱- جواز سالیانه و ۲- جواز مربوط به هر محله و منطقه.

در همه جای این کشور می توانید به راحتی از کردیت کارد، مستر و ویزا استفاده کنید.اگر در این کشور تصادف رانندگی کردید و یا مشکلی پیش آمد که حق با شماست به این نکته توجه داشته باشید که از صحنه تصادف بخوبی عکس بگیرید. هر حرفی را در ابتدا بزنید آن را به حساب خواهند آورد. اگر شاهدی وجود داشت نام، شماره تلفن و آدرس وی را یادداشت کنید. هیچ برگه ای را امضا نکنید مگر از متن آن به خوبی آگاهی یابید.

در کنار زیبایی های طبیعت شرایط ایمنی را فراموش نکنید.در مناطق کوهستانی و برف گیر اتومبیل خود را به زنجیر چرخ و وسایل ایمنی مجهز کنید. مدارک ماشین، گواهینامه، بخصوص کارت بیمه اتومبیل را همراه داشته باشید. به کشورهای که قصد عبور دارید توجه کنید که بیمه شما در آن کشورها معتبر باشد، در غیر این صورت دچار دردسر و متحمل هزینه بسیار خواهید شد.اگر با اتومبیل سفر می کنید ، چنانچه اتومبیل تان در حین سفر خراب شد و به کمک احتیاج داشتید، ابتدا اتومبیل خود را در جای مناسب پارک کرده و بعد از روشن کردن فلاشر و پوشیدن جلیقه مخصوص شبرنگ دار، مثلث هشدار دهنده را در جای مناسب بگذارید. قبل از تلفن زدن به امداد جاده و یا پلیس کد جاده را که در روی تابلوهای کوچک در کنار جاده نصب شده را یادداشت کرده و به مرکز امداد بدهید.بعضی از کشورها در کناره اتوبانها تلفن هایی نصب کردند که با برداشتن گوشی آن شما را به مرکز امداد متصل می کند. این تلفنها کد محل ایستادن شما را اتوماتیک به مرکز امداد اطلاع می دهد.

مواظب گزش پشه و مگس، آبهای آلوده ، سوختگی اشعه آفتاب و کم آبی بدن در مسافرتها باشید.قبل از سفر خود، همراهان و لوازم تان را بیمه کنید.به تابلوهای هشدار دهنده در کنار دریا، رودخانه و دریاچه ها توجه داشته باشید. بیشتر آبهای کشورهای اروپایی برای شنا مناسب نیستند و ممکن است دارای باکتری، آلودگی های شیمیایی، جریان تند و یا با خطراتی دیگر همراه باشند. در نزدیکی بنادر، کارخانه ها و فاضلابها شنا نکنید. در کنار سد، رودخانه و سواحل دریا مواظب بچه ها باشید. شنا در دریا، رودخانه و سد خالی از خطر نیست.در مناطق غیر آشنا هرگز شیرجه نزنید. ممکن است بخاطر عمق کم به کف آب و یا به شی ای برخورد کنید.تنها به کوهستان برای کوهنوردی حرفه ای و یا بیرون از پیست برای اسکی نروید.در پایان پیک نیک و شنا زباله خود را در محل رها نکنید. این کار نشانه شخصیت شما و احترام به طبیعت است.در کشورهای گرم خطر آتش سوزی در جنگل همیشه وجود دارد. ضمن روشن نکردن آتش حتی سیگار خود را با دقت خاموش کرده و آن را پرت نکنید. ممکن است این کار ساده شما فاجعه ای بزرگ بهمراه داشته باشد.

جاذبه های توریستی ایتالیا

بر اساس محاسبه‌ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده‌است، کشوری کوچک که مساحتش فقط ۰/۲۵ ٪ از کل خشکی‌های جهان است.نشانه‌های باقیمانده از گذشته، آثار هنری و تنوع فوق العاده طبیعت در شبه جزیره ایتالیا از جمله عوامل جذب توریست به این کشور می‌باشد که امروزه یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان بشمار می‌آید.
رم، فلورانس، ونیز و بسیاری از شهرهای دیگر، از جمله مقصدهای هنری هستند که برنامه هر بازدید کننده‌ای از شبه جزیره ایتالیا را تشکیل می‌دهند. در کنار این شهرهای بزرگ و معروف، میراثهای فرهنگی پنهانی هم در شهرهایی با تاریخ هزار ساله وجود دارند که البته در مسیر اصلی بازدیدها قرار ندارند و علیرغم اینکه کمتر شناخته شده‌اند، اما به همان اندازه شهرهای هنری ایتالیا دارای جذابیت می‌باشند.ایتالیا همواره یکی از بهترین مقاصد گردشگری جهان برای مشاهده شگفتی‌های معماری بوده است، چرا که بسیاری از ساختمان‌های نوآورانه‌ مربوط به عصر باستان، از قبیل کولسئوم، پانتئون و برج کج پیزا که از شگفتی‌های معماری کلاسیک جهان به شمار می‌روند، همگی در ایتالیا واقع هستند. از این‌رو، ایتالیا همانند برخی دیگر از کشورهای اروپایی که به لحاظ معماری، از یک پیشینه تاریخی قوی برخوردار هستند، به عنوان مکانی مساعد برای کار کردن معماران مدرن، شناخته نشده است.قطعا یکی از مقاصد اکثر گردشگران در تورها اروپا کشور ایتالیا خواهد بود.

اما در سال‌های اخیر، این کشور مدیترانه‌ای وارد یک رنسانس معمارانه شده است که در حال شکل‌دهی به ایتالیای قرن بیست‌ویکم است، رنسانسی که اگرچه در مقیاس توسعه‌های ساختمانی چین یا دوبی نیست، اما در نوع خود قابل اعتناست و تنها محدود به رم یا شهرهای بزرگ ایتالیا نمی‌شود. فهرست بلندبالایی از برجسته‌ترین معماران جهان که به تازگی کارشان را در ایتالیا به پایان رسانده‌اند یا در شرف آغاز به کار در پروژه‌های ساختمانی بلندپروازانه این کشور هستند، گواهی بر این مدعاست

پر بیننده ترین هتل های ایتالیا

۵ ستاره:

هتل بسلو آلف لاکساری, هتل گراند ات دی میلان

۴ ستاره:

هتل یونا رما، هتل آرس

۳ستاره:

هتل سانتا ماریا، دماس آونتینا

تلفنهای ضروری

پلیس، آتشنشانی، آمبولانس ۱۱۲

کد این کشور ۰۰۳۹

همچنین ببینید

شرایط دریافت ویزای شنگن

جاذبه های گردشگری ایتالیا

خواهشمندیم برای رزرو تورهای اروپا با ما در تماس باشید.