تصویری از گردشگران در کنار کولوسئوم

معرفی جاذبه های گردشگری ایتالیا

جاذبه های گردشگری ایتالیا

ایتالیا مهد هنر و بناهای تاریخی است و جاذبه های گردشگری ایتالیا که هر ساله گردشگران و مسافران زیادی را به سمت خود جلب می کند. شهرهایی مانند ونیز، فلورانس و رم شهرهایی هستند که از نظر جاذبه های گردشگری شهرت جهانی دارند.

سن جیمینیانو San Gimignano

نام مستعار آن منهتن قرون وسطی می باشد. این روستا در توسکانی قرار دارد و علت معروف بودن آن ۱۴ برج سنگی آن می باشد. در دوران اوج قدرت و ثروت جیمینیانو، بیش از ۷۰ برج برای مقابله با دشمنان ساخته شد. پس از اینکه طاعون شهر را در سال ۱۳۴۸ ویران کرد، قدرت سن جیمینیانو که دشمنان را از شهر دور نگاه داشته و بسیاری از برج های قرون وسطی را حفظ کرده بود، رنگ باخت.تصویری از طبیعت سن جیمینیانو

مانارولا Manarola Cinque Terre

مانارولا یکی از قدیمی ترین شهرهای پنج روستا می باشد. پنج روستا از پنج روستا تشکیل شده که به دلیل زیباییشان معروف هستند. یکی از جنبه های جذاب پنج روستا عدم جاذبه ی توسعه ی مدرن می باشد. این روستاها از طریق قطار و قایق ها بهم متصل می شوند. شهرها در دامنه کوه ها واقع شده تا منظره ی دلپذیری از دریای مدیترانه را به وجود بیاورند.

تصویری از مانارولابرج کج پیزا Leaning Tower of Pisa

۱۷۷ سال طول کشید تا برج کج پیزای معروف ساخته شود. بلافاصله بعد از اینکه مصالح ساخت آماده شد و برج پی ریزی شد به خاطر مناسب نبودن مصالح ساختمان شروع به فرونشینی کرد و پروژه برای یک قرن رها شد. هنگامی که ساخت و ساز دوباره از سر گرفته شد، مهندسین برای جبران شیب موجود یک طرف برج را بلندتر ساختند تا توانستند این سازه را در نیمه ی دوم قرن ۱۴ به پایان برسانند. از سال ۲۰۰۱ برج پیزا مجدد برای بازدید عموم باز شد و امکان ندارد که در تورهای اروپا کسی از آن بازدید نکند.

تصویری از گردشگران در کنار برج پیزادریاچه ی کومو Lake Como Italian Lake District

دریاچه ی کومو یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا برای بیش از ۱۰۰ سال در بین بازدیدکنندگان می باشد. هوای خوب، آب، منظره ی کوهستانی از ویژگی های این منطقه زیبا محسوب می شود. این دریاچه شبیه ( ) پرانتز برعکس میباشد که با دو شاخه از جنوب غرب کومو و جنوب شرق لکو شروع می شود و در نیمه راه به هم می پیوندند و تا دریاچه ی کلیکو واقع در شمال ادامه دارند. این دریاچه به خاطر ویلاهای زیبایی که در زمان رم باستان ساخته شده اند، معروف شده است. باغ های حیرت انگیزی که از آب و هوای معتدل بهره مند هستند زیبایی این دریاچه را دو چندان می کند.

تصویری زیبا از دریاچه ی کوموساحل آلمافی (پوسیتانو) Positano Amalfi Coast

پوسیتانو شهری کوچک واقع در ساحل آلمافی، که جاذبه ی خط ساحلی آن مشهور است، شهری زیبا با منظره های متنوع می باشد. این شهر از بالا تا پایین تپه است و در راه ساحل به صورت پراکنده می باشد. اگرچه رشد جمعیت در قرون وسطی در این شهر رونق داشت ولی در اواسط قرن ۱۹ بیش از نیمی از جمعیت رفته بود. در قرن ۲۰ با کمک جان اشتاین بک (نویسنده) که در کتاب خود راجع به زیبایی های این ساحل نوشت و باعث شد این از یک دهکده ی دور افتاده ی ماهیگیری به یکی از جاذبه های توریستی تبدیل شود.

تصویری زیبا از ساحل آلمافی (پوسیتانو)پمپئی Pompeii

در ۲۴ آگوست ۷۹ میلادی آتشفشان وزوو در نزدیکی شهر پمپئی فوران و این شهر را ویران کرد. از آن روز دولت برای حفظ این شهر باستانی اقدام کرد. همه چیز از قبیل شیشه ها و نقاشی های مردم نگهداری شده است. حفاری ها اطلاعات و بینش های فوق العاده ای از زندگی مردم ۱۰۰۰ سال پیش بدست آوردند. امروزه پمپئی یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری ایتالیا محسوب می شود که سالانه ۲۵۰۰۰۰۰ بازدید کننده ی خارجی را به ایتالیا می کشاند.

تصویری از پمپئیپیزا دل کامپو Piazza del Campo

یکی از بزرگترین میادین قرون وسطی در اروپا، به نام پیزا دل کامپو، فضای عمومی اصلی مرکز تاریخی سیه نا در توسکانی است. شهرت جهانی این سازه به دلیل زیبایی و یکپارچگی معماری آن می باشد. پلازو پابلیکو و برج معروف آن درست مانند پالازی سیگنوریلی هر دو متعلق به ثروتمندترین خانواده های سیه نا می باشد. مسابقات اسب دوانی پالیو دی سیه نا دوبار در سال برگزار می شود که شامل دوره ی پیزا دل کامپو است که در آن یک لایه ی ضخیم خاک جای گذاری شده ۳ بار و معمولا بیش از ۹۰ ثانیه به طول نمی انجامد.

تصویری از گردشگران در پیزا دل کامپوسانتا ماریا دل فیوره Santa Maria del Fiore

ساخت این سازه از سال ۱۲۹۶ آغاز و تا سال ۱۴۳۶ به طول انجامید. کلیسای سانتا ماریا دل فیوره سمبل زیبایی شهر فلورانس به حساب می آید. نمای خارجی کلیسا با پنل های سنگ مرمر رنگارنگ با سایه های رنگ سبز و صورتی و جداره های سفید طراحی شده است.این کلیسا بزرگترین کلیسای ایتالیاست و تا شروع سبک مدرن گنبد این کلیسا بزرگترین گنبد جهان بود. سانتا ماریا دل فیوره بزرگترین گنبد آجری جهان است.

تصویری از سانتا ماریا دل فیوره در جاذبه های توریسنی ایتالیاکولوسئوم Colosseum

کولوسئوم رم بزرگترین و معروف ترین سالن آمفی تئاتر در تاریخ رم می باشد. ساخت و ساز آن توسط امپراتور وسپاسیان از سلسله فلاوین در سال ۷۲ میلادی آغاز و در ۸۰ میلادی توسط پسرش تیتوس به پایان رسید. ظرفیت کولوسئوم ۵۰۰۰۰ تماشاچی است که می توانند دست کم از ۸۰ ورودی وارد این سالن آمفی تئاتر شوند. تماشاگران از باران و گرمای خورشید توسط بادبانی به نام ولاریوم که در بالای اتاق زیز شیروانی متصل شده است محافظت می شوند. برای آشنایی بیشتر با این بنا، پیشنهاد می کنیم.

تصویری از گردشگران در کنار کولوسئوم در جاذبه های گردشگری ایتالیاکانالهای ونیز Canals of Venice

با توجه به عنوان “شهر آب” می توان ونیز را تاج و سلطان این شهرها نامید. گوندولاهای رومانتیک و معماری ایتالیایی در طول مسیر گرند کانال این نکته را پر رنگ تر می کند. همراه با بیش از ۱۵۰ کانال که جزیی از ویژگی های اصلی این شهر هستند. متاسفانه طی سال ها ونیز دچار فرسایش شده و بیشتر از ساکنان شهر گردشگران در این شهر وجود دارند

تصویری زیبا از گردشگران در کانال های ونیز

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود.

خواهشمندیم در صورتیکه قصد رزرو تورهای اروپا و تورهای لحظه آخری را دارید،برای رزرو با همکاران ما در تماس باشید.