شهرهای دیدنی اروپا – در سفر به اروپا از دست ندهید! – سلوی سیر

شهرهای دیدنی اروپا را از دست ندهید!

اگر فرصت سفر به اروپا برایتان پیش بیاید، به احتمال زیاد در بهترین حالت جز چند تا از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری آن را نتوانید ببینید. اگر دوست داشت باشید تا از آن مناطق خاص اما خلوت تر اروپا دیدن کنید و از شلوغی های معمول مردم و توریست ها در امان بمانید لازم است تا شهرهای کمتر شناخته شده ی این قاره را برای گردش انتخاب کنید. شهرهایی که سلوی سیر برای شما انتخاب کرده است همگی از شهرهای دیدنی اروپا هستند و جو فرهنگی تاریخی بسیار خوبی دارند اما با کمال تعجب هیچ وقت نمی بینید که جمعیت زیادی از توریست ها در آن ها باشد و این خبر خوبی است. در زیر تعدادی از این شهرها را می بینید:

شهر هیدلبرگ در آلمان

شهر هیدلبرگ که در جنوب کشور آلمان واقع شده است، شهری قدیمی و دانشگاهی است که مورد علاقه ی توریست های زیادی به عنوان یک سفر نیم روزی است اما هیچ وقت به عنوان یک مقصد گردشگری به تنهایی شناخته نشده بوده است و واقعا اگر کمی حتی به عکس های این شهر نگاه کنید برایتان باورکردنی نیست چرا مردم به آن خیلی سفر نمی کنند. منطقه ی Schloss در این شهر قطب گردشگری آن محسوب می شود جایی که در آن قلعه ای قرون وسطایی در کنار دریاچه جا خوش کرده است هیدلبرگ بدون شک از شهرهای دیدنی اروپا است.

تصویری از شهر هیدلبرگ آلمانشهر بخارست در رومانی

اگر چه بخارست یکی از شهرهای اصلی اروپا و حتی پایتخت کشور رومانی است اما مانند خیلی دیگر از شهرهای دنیا مثلا پاریس که آن ها هم پایتخت هستند مورد توجه نبوده است. اگر چه مرکز تاریخی شهر در طول دوران جنگ متحمل خسارت های زیادی شده است اما بعضی از قسمت های آن بازسازی شده است، ترکیب جالبی از معماری قدیمی و مدرن که با سفر به آن هر دوی آن را خواهید دید.

تصویری از شهر بخارستشهر سویل در اسپانیا

سویل قطعا یکی از شهرهای دیدنی اروپا و یکی از بهترین شهرهای دنیا برای سفر است و به اندازه ای کوچک است که در چند روز می توانید تمام آن را به طور کامل بگردید البته حجم بالایی از جاذبه های گردشگری را در خود جا داده است و با همین اندازه ی کوچکی که دارد، ۳ مورد از فهرست میراث جهانی یونسکو را به خود اختصاص داده است. در این شهر از معماری موروها لذت ببرید از چندین رستوران عالی و با کیفیت آن دیدن کنید.

تصویری از شهر سویلشهر گوتنبرگ در سوئد

اگر چه گوتنبرگ دومین شهر بزرگ کشور سوئد است اما توریست های کمی دارد چرا که بیشتر به عنوان یک شهر دانشگاهی شناخته می شود تا یک شهر توریستی. این شهر میزبان برگزاری فستیوال های زیادی است که همه ی آن ها هم ارزش دیدن را دارند مثلا فستیوال فیلم که در ماه ژانویه برگزار می شود و یا فستیوال های موسیقی ای که در ماه های تابستان برگزار می شوند از جمله ی این جشنواره ها هستند.

تصویری از شهر گوتنبرگ سوئدشهر بوداپست در مجارستان

اگر چه قطعا بوداپست از بهترین شهرهای دیدنی اروپا و جایی بسیار سرگرم کننده است اما توریست های زیادی ندارد، چرا؟ چون درست در قلب اروپای شرقی واقع شده است اما از آن جاهایی است که به محض این که پایتان به آن جا باز شد دیگر دوست ندارید این شهر را ترک کنید. قسمت قدیمی شهر در کناره های رود دانوب کشیده شده است و پر است از خیابان های قدیمی سنگ فرش شده، تئاترهای شهری جالب و معماری فوق العاده ای که از دیدن ساختمان هایش حیرت می کنید، اگر فرصت این را پیدا کردید که به بوداپست بروید حتما از ساختمان پارلمان آن دیدن کنید.

تصویری از شهر بوداپستشهر لیون در فرانسه

یکی از اصلی ترین دلایلی که شهر لیون درفرانسه به واسطه ی آن شناخته شده است و گردشگران را به خود جذب می کند، غذاهای لذیذ و متنوع آن است و حتی غذا یکی از دلایل اصلی بسیاری از افراد برای سفر است با این حال هر کسی که شهرهای مختلف فراسه را گشته است این نظر را دارد که از حیث غذا، لیون بهترین شهر فرانسه است. تعداد رستوران هایی که در شهر لیون وجود دارد از شهرهای دیگر فرانسه بیشتر است و در تمام غذاهای آن ها از بهترین و تازه ترین مواد ممکن استفاده می شود چون این شهر هم نزدیک به منطقه ی ماهیگیری است و از نظر غذاهای دریایی غنی است و هم مزارع و زمین های کشاورزی زیادی دارد.

تصویری از شهر لیونشهر ناپل در ایتالیا

تا چندین دهه شهر ناپل در ایتالیا کاملا نادیده گرفته شد توریست های زیادی را به چشم ندید چرا که اصلا به عنوان یک شهر توریستی معرفی نشده بود و خیلی ها خبر نداشتند که با یکی از شهرهای دیدنی اروپا مواجه هستند. اول از همه این که ناپل شهر پیتزاست و پیتزاهای این شهر به اندازه ای خوشمزه هستند که به عنوان دسته اول ترین پیتزاهای جهان شناخته می شوند و در سفر به ناپل اگر خواستید بهترین پیتزاهای که تا به این لحظه در عمرتان خورده اید را امتحان کنید سری به رستوران Antica Pizzeria Port’Alba بزنید، ناپل یکی از غول های معماری در کشور ایتالیا است به این معنا سازه های بی نظیری که رد آن وجود دارد نظر هر کسی را به خود جذب م یکند حتی ممکن است تعدادی از این سازه ها هم بسیار ساده باشند اما علیرغم سادگی جادوی ناشناخته ای در خود دارند، ناپل شهری است که با رفتن به آن تکه ای از وجودتان تا آخر عمر در آن جا باقی می ماند.

تصویری از شهر ناپلشهر کرک در ایرلند

اسم ایرلند که می آید اگر خیلی اطلاعات داشته باشیم نهایتا ذهنمان سمت شهر دوبلین برود جالب این که دوبلین تنها یکی از شهرهای جالب این کشور است و از دیگر شهرهای دیدنی اروپا و البته نه چندان شناخته شده که دومین شهر بزرگ کشور ایرلند هم محسوب می شود کرک است. شهری که به وسیله ی آب احاطه شده است و رودخانه ی لی هم از وسط آن می گذرد…

تصویری از شهر کرکمنبع :travelversed.co

خواهشمندیم برای رزرو تورهای اروپا و ویزای شنگن با ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *