ویزای شینگن | راهنمای اخذ ویزای شنگن در کمترین زمان

۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۶
ویزای شینگن، اخذ ویزای شینگن فوری و تضمینی ویزای شینگن ایتالیا ویزای شینگن فرانسه ویزای شینگن اروپا

ویزای شینگن ، راهنمای دریافت ویزای شینگن :

ویزای شینگن یکی از معتبرترین ویزاهایی است که یک شخص می تواند داشته باشد. با دریافت ویزای شینگن شما می توانید بدون دریافت ویزای جداگانه در بخش اعظمی از اروپا رفت و آمد کنید. دریافت ویزای شینگن در ایران دارای روشهای مختلف می باشد که در این مقاله به توضیح آن می پردازیم. همچنین مدارک ویزای شینگن را به شما اعلام خواهیم کرد. اخذ ویزای شینگن توریستی و ویزای شینگن ارزان را با سرعت بالا برای شما انجام خواهیم داد. ویزای شینگن با نام ویزای اروپا نیز شناخته می شود. ویزای تضمینی شینگن را تنها از سلوی سیر بخواهید.

ویزای شینگن، اخذ ویزای شینگن فوری و تضمینی ویزای شینگن ایتالیا ویزای شینگن فرانسه ویزای شینگن اروپا

ویزای شینگن فوری :

شما ممکن است با این کلمات به این صفحه مراجعه کرده باشید:

 • اخذ ویزای شینگن
 • ویزای اروپا
 • ویزای شینگن ایتالیا
 • ویزای تضمینی شینگن
 • ویزای کانادا
 • ویزای شینگن توریستی

یا با این کلمات مرتبط با ویزای شینگن :

 1. ویزای شینگن فرانسه
 2. گرفتن ویزای شینگن
 3. ویزای فوری شینگن
 4. ویزای شینگن یونان
 5. ویزای شینگن آلمان
 6. ویزا شنگن
 7. ویزا فوری شنگن
 8. هزینه ویزای شینگن
 9. مدارک ویزای شینگن

از هر طریقی و با هر کلمه ای که با سلوی سیر آمده اید فرقی ندارد. ما راهنمای دریافت ویزای شینگن را در اختیار شما قرار می دهیم. ابتدا اصلا بدانیم ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟

توافق‌نامهٔ شینگن (به انگلیسی: Schengen Agreement) توافق‌نامه‌ای است که به برداشته شدن مرز بین ۶ کشور اروپایی انجامید و امکان مسافرت بدون روادید بین این کشورها را فراهم کرد. این توافق‌نامه در سال ۱۹۸۵ بین پنج کشور اروپای غربی به امضا رسید و کشورهای دیگر به تدریج به این توافق‌نامه ملحق شدند. در حال حاضر ۲۶ کشور اروپایی از قوانین این توافق‌نامه پیروی می‌کنند.

قوانین ویزای حوزه شینگن (اروپا) به قوانینی گفته می‌شود که توسط اتحادیه اروپا تعیین و در حوزه شنگن و دیگر اعضای اتحادیه اروپا به اجرا در می‌آید. این قوانین می‌گوید اگر فردی غیر اروپایی بخواهد به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، حوزه اقتصادی اروپا، سوئیس، کراواسی، بلغارستان، قبرس یا رومانی شود باید ویزای شنگن دریافت کند.

حوزه شینگن شامل ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و چهار کشور غیر عضو ایسلند، لیختن‌اشتاین، نروژ و سوئیس می‌شود. بلغارستان، کراواسی، قبرس و رومانی هنوز عضوی از شنگن نیستند اما قوانین ویزای آنها بر اساس قوانین ویزای شنگن بنا شده است.[۱] با در نظر گرفتن اهداف سفر، ویزای عادی شینگن به چهار نوع C, B، A و D تقسیم می‌شود.[۲]

نقشه قوانین ویزا را می توانید در صفحه مربوط به شینگن در ویکیپدیا ببینید.

ویزای شینگن و مدارک ویزای شینگن :

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن برای همه کشورهای عضو شینگن یکسان است، فقط کمی در جزییات متفاوت است. باید توجه کنید که همه مدارک ترجمه شده برای دریافت ویزای شینگن، نیاز به مهر دادگستری داشته که معمولا دارالترجمه‌های رسمی خودشان پس از ترجمه مدارک، برای گرفتن این مهر اقدام می‌کنند. مدارک ترجمه شده ویزای شینگن بدون مهر دادگستری فاقد اعتبار می باشد. در زیر به مدارک ویزای شینگن که جهت اخذ ویزای شینگن مورد نیاز است اشاره میکنیم :

فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای شینگن

اولین مرحله برای درخواست ویزای شینگن هر کشور، تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن آن کشور است که باید از سفارتخانه مربوطه به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت گردد. فرم درخواست ویزای شینگن باید به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در زمان مصاحبه ارائه شود. در این فرم از شما درباره نوع ویزای شینگن شما هم سوال می‌پرسند. ویزای شینگن توریستی، دو نوع یک‌بار ورود و چندبار ورود یا Multiple دارد که شما باید تعیین نمایید درخواست کدام نوع ویزا را دارید. اگر در زمان سفرتان قصد خروج از محدوده شینگن و ورود دوباره را داشته باشید، باید ویزای شینگن چندبار ورود بگیرید. در صورت گرفتن ویزای شینگن مالتیپل یا چند بار ورود، می‌توانید خیلی راحت، به کشورهای اروپای شرقی مثل بلغارستان، کوزوو، آلبانی، مقدونیه، صربستان، مونته نکرو، کرواسی و … بدون گرفتن ویزای جداگانه برای این کشورها سفر کنید. البته اگر برای اولین بار قصد سفر به محدوده کشورهای حوزه ویزای شینگن را دارید، بهتر است برای گرفتن ویزای شینگن توریستی دوهفته‌ای و یک‌بار ورود اقدام کنید تا با احتمال بیشتری درخواستتان پذیرفته شود.

اخذ ویزای شینگن با شناسنامه ایرانی

ترجمه‌ رسمی شناسنامه ایرانی شخص متقاضی اخذ ویزای شینگن با کپی از تمام صفحات باید حتما موجود باشد.

 

اخذ ویزای شینگن با گذرنامه

اصل گذرنامه شخص متقاضی اخذ ویزای شینگن به همراه کپی از پنج صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر ویزا خورده است. اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.

سه قطعه عکس رنگی برای درج در ویزای شینگن

عکس‌ها باید رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، جدید که کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد و در ابعاد ۶ در ۴ ارائه شود. طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا شینگن چاپ خواهد شد.

اسناد رسمی شغلی و منابع مالی جهت اخذ ویزای شینگن

– گواهی اشتغال به کار باید بر روی سربرگ رسمی محل کار، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار و به زبان انگلیسی ارائه شود. در صورت داشتن شغل آزاد، ترجمه پروانه کسب و سوابق آخرین پرداخت مالیات به همراه مهر اداره مالیات ضروری است. اگر به صورت پروژه‌ای کار می‌کنید یا با شرکت خاصی همکاری نمی‌کنید، مدرکی از پروژه‌های آینده‌تان ارائه دهید یا مدرکی که نشان دهنده بازگشت شما به‌خاطر وجود موقعیت یا پیشنهاد خوب شغلی آینده باشد.
– برای دانشجوها، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی بر روی سربرگ رسمی دانشگاه به همراه امضای رئیس دانشگاه ضروری است. مدارکی مثل توصیه نامه استادان که نشان دهنده موفقیت تحصیلی شما و انگیزه بازگشت باشد هم می‌توانند برای گرفتن ویزای شینگن کمک کننده باشند.

بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد ویزای شینگن

برای درخواست ویزای شینگن، ارائه رزرو بلیط هواپیما کافی است و نیازی به خرید بلیط هواپیما نیست.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی باید برای کل مدت زمان سفر حداقل هزینه ۳۰ هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد. متقاضیان ویزای شینگن باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به کشور تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در کشور مقصد هم می‌تواند بیمه‌ی مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور بگیرد.

واچر رزرو هتل یا دعوت نامه

رزرو هتل باید برای کل مدت اقامت و مطابق با تاریخ بلیط رفت و برگشت باشد. اگر دعوت‌نامه داشته باشید نیازی به برگه رزرواسیون هتل نخواهید داشت. در صورت داشتن دعوت‌نامه، ارائه اصل دعوت‌نامه که شخص دعوت‌کننده از کشور مقصد برای مسافر فرستاده است ضروری است. بهتر است مدارکی جهت نشان دادن نسبت شخص دعوت‌کننده با مسافر ارائه شود. در صورتی که شخص دعوت‌کننده دوست شماست، ارائه پرینت ایمیل‌ها یا حتی عکس‌هایی که دوستی شما را ثابت کند، می‌تواند کمک‌کننده باشد. یک‌بار مطالعه دعوت‌نامه هم به شما کمک می‌کند تا اگر در روز مصاحبه سوالی درباره دعوت‌نامه پرسیده شد، به آن مسلط باشید.

 

لازم به ذکر است مدارک مورد نیاز ممکن است گاهی با توجه به شرایط فرد و کشور صادرکننده ویزای شینگن متفاوت باشد که در این صورت بهتر است به بخش ویزای توریستی مربوط به همان کشور مراجعه کنید.

ویزای شینگن، اخذ ویزای شینگن توریستی تضمینی، دریافت ویزای شینگن و مدارک ویزای شینگنمدت اعتبار ویزای شینگن

مدت اعتبار ویزای شینگن در بیشترین حالت ۹۰ روز در یک مدت شش ماهه می باشد. یک ویزای شینگن در حالت کلی دارای دو تاریخ مشخص می باشد، اولی تاریخ اعتبار ویزا و ذیگری تعداد روزهای مجاز ویزا که حداکثر ۹۰ روز می باشد. مسافر بیش از ۹۰ روز نمی‌تواند در محدوده  شینگن بماند. برای ورود شما به محدوده لازم است هر دو تاریخ معتبر باشند. یک کد هم برای مشخص کردن تعداد دفعه‌های مجاز ورود شما به محدوده ویزای شینگن است که می‌تواند از یک تا نامحدود باشد.

توجه: مدت تاریخ اعتبار ویزای شینگن برای کسانی که اولین بار اخذ ویزای شینگن را درخواست می‌کنند، معمولا ۱۵ روز است و با درخواستشان برای اقامت بیش از ۱۵ روز موافقت نخواهد شد. مگر اینکه دلیل موجهی برای اقامت طولانی‌تر ارائه دهند.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن از ۴ نوع مختلف تشکیل شده است که در خود ویزا با چهار حرف الفبای انگلیسی (A B C D) مشخص شده است.

ویزای شینگن، اخذ ویزای شینگن فوری و تضمینی ویزای شینگن ایتالیا ویزای شینگن فرانسه ویزای شینگن اروپا

ویزای شینگن نوع A

ویزای شینگن نوع A ویزای ترانزیت می باشد و مسافر حق خارج شدن از فرودگاه آن کشور را ندارد و تنها می تواند در یکی از فرودگاههای عضو پیمان شینگن هواپیمای خود را عوض کرده و به مقصد کشوری در خارج از شنگن برود.

مثال: شخصی عرب که دارای اقامت یا ویزای انگلستان است در یکی از فرودگاه های عضو پیمان شنگن هواپیمای خود را به مقصد انگلستان تعویض می کند.

ویزای شینگن نوع B

ویزای شینگن نوع B ویزای عبور می باشد. مسافر تنها این حق را دارد که از فرودگاه خارج شده و از شینگن بعنوان منطقه عبوری تا کشوری دیگر به صورت زمینی استفاده کند و مسافر حق توقف غیر ضروری در کشور عضو پیمان شنگن را ندارد.

مثال: یک ایرانی مقیم ترکیه که عازم روسیه است از طریق مرز زمینی وارد شنگن شده و از طریق زمینی خود را به روسیه برساند.

ویزای شینگن نوع C

ویزای شینگن نوع C ویزای بازدید است. این ویزا برای اشخاصی که به قصد بازدید از کشورهای عضو شنگن قصد سفر دارند صادر می شود و می تواند حداکثر دارای ۹۰ روز اعتبار باشد.

ویزای شینگن نوع D

ویزای شینگن نوع D  معمولا برای تجار صادر می شود تا بتوانند در طول سال چندین بار به کشورهای عضو پیمان شینگن وارد و خارج شوند و مدت اعتبار این ویزا یکساله و با روزهای مجاز , حداکثر ۹۰ روز می باشد. تور مشهد

مدارک ویزای شینگن و فرم های لازم

اگر قصد اخذ ویزای شینگن را دارید کارشناسان ما در سلوی سیر بهترین راهنمای شما در اخذ ویزای شینگن تضمینی و ارزان خواهند بود. با ما تماس بگیرید.

دیدگاه ها2)
مریم2018 April 12پاسخ
سلام، من سال قبل برای اولین بار از سفارت فرانسه تقاضای ویزای توریستی دادم که در اواخر تیر بابت عدم اطمینان از برگشتم در تاریخ مقرر به کشور ریجکت شدم. سوالم این هست که عاقلانه تر کدام مورده، اینکه امسال دوباره از سفارتی که ریجکت شدم اقدام کنم یا از سفارت دیگه ای؟
mr chalabi2018 April 14پاسخ
درود دوست عزیز برای اخذ ویزای شنگن بهتر است که از سفارت دیگری اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در سلوی سیر در تماس باشید. 021-44972778

ارسال نظر

TelegramInstagram