معرفی کشورفرانسه

معرفی کشور فرانسه

فرانسه

فرانسه کشوری است که بخش اصلی آن در اروپای غربی است و چند جزیره و ناحیه در دیگر قاره‌ها دارد. بخش اصلی فرانسه از جنوب تا شمال بین دریای مدیترانه تا دریای شمال و کانال مانش و از شرق به غرب بین رود راین و اقیانوس اطلس قرار دارد. فرانسوی‌ها به بخش اصلی فرانسه بخاطر شکل جغرافیایی آن «شش‌ضلعی» می‌گویند. فرانسه از کشورهای عضو اتحایه اروپاست و در شورای امنیت سازمان ملل نیز دارای حق وتو است. اقتصاد فرانسه مقام پنجم جهان را دارد.

تاریخ

نیاکان فرانسوی‌ها گال‌ها یا گل‌ها بودند و تبار سلتی داشتند. اینان تا زمان ژولیوس سزار فرمانروای توانای روم فرانروایی بومی خود را داشتند تا سرانجام به دست سزار سرنگون شدند و کشورشان بخشی از امپراتوری روم شد.

#france #فرانسه
پرچم فرانسه
پرچم فرانسه
سیاست

حکومت این کشور جمهوری است. قوه مقننه از دو مجلس قانون‌گذاری (مجلس ملی با ۴۹۱ نماینده) که به واسطه انتخابات عمومی برای مدت ۵ سال انتخاب شده و (مجلس سنا با ۲۹۵ نماینده) که برای مدت ۹ سال انتخاب می‌‌شوند، متشکل می‌‌گردد. اعضای مجالس فوق به صورت غیرمستقیم و توسط نمایندگان مجلس ملی، شورای عمومی ایالات و شورای شهرداری‌ها انتخاب می‌شوند. رئیس جمهور می‌تواند با مشورت نخست وزیر مجلس ملی را منحل کند.

قانون اساسی فعلی کشور در سال ۱۹۵۸ تهیه شده است.

بر اساس آخرین تقسیمات کشور فرانسه از ۹۶ شهرستان (یا دپارتمان) تشکیل گردیده که زیر نظر دولت مرکزی اداره شده و تحت نظارت شورای انتخابی محلی فعالیت می‌ نمایند. هر ناحیه به کانتون‌ها و بخش‌هایی تقسیم ‌شده و هر بخش از شورای شهر و شهردار خاص خود برخوردار می‌‌باشد.

فعالیت احزاب در فرانسه آزاد است. از جمله مهمترین احزاب کشور فرانسه می‌‌توان به احزاب سوسیالیست، مجمع جمهوری‌خواهان (گلیستها)، حزب کمونیست، اتحاد دموکراتیک فرانسه و حزب رادیکال اشاره نمود.

تقسیمات کشوری

جغرافیا : مساحت کشور فرانسه برابر با ۵۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع وسیع‌ترین کشور اروپای باختری است (نزدیک یک پنجم مساحت اتحادیه اروپا) و منطقه دریایی وسیعی را در اختیار دارد (منطقه اقتصادی که در ۱۱ میلیون متر مربع گسترده شده است). سطح فرانسه شبیه به یک شش ضلعی است.

وسعت مقایسه ای: مساحت فرانسه حدود یک سوم وسعت ایران است

فرانسه اروپایی به ۲۲ ناحیه تقسیم شده است و ۹۶ شهرستان دارد که به نظم الفبایی شماره گذاری شده‌اند (آخرین ارقام پلاکهای اتومبیلها).

به این تعداد شهرستان‌های ماورای دریاها (DOM) شامل گوادلوپ، مارتینیک، گویان و رئونیون می‌‌شوند و چهار سرزمین ماورای دریاها (TOM) شامل پلی‌نزی فرانسوی، کالدونیای نو، والیس و فوتونا، زمینهای جنوبی و قطب جنوب فرانسوی و مناطق کلکتیوی دارای جایگاه خاص یعنی مایوت و سن پی‌یر و میکلون افزوده می‌‌شوند.

کشورهای هم مرز بلژیک، لوگسامبورگ، آلمان، سوییس، ایتالیا، اسپانیا، موناکو و آندورا. بریتانیا نیز از طریق تونل زیر مانش یا قایق با فرانسه همسایه است.

بردو
گرونوبل
لیل
لیون
مارسی
مونپلیه
نیس
استراسبورگ
تولوز

ارتفاعات: وضعیت جغرافیایی فرانسه یکی از متنوع‌ترین وضعیت‌ها در اروپا است: دشتها، کوهستانهای قدیمی، سلسله جبال کوههای مرتفع، جلگه هها، ساحلهای اقیانوسی و مدیترانه‌ای در این کشور وجود دارند.

دشتها دو سوم مساحت کل فرانسه را تشکیل می‌دهند.

رشته کوههای اصلی: آلپ (که قله آن مون بلان بلندترین قله اروپای باختری است و ۴۸۰۷ متر ارتفاع دارد)، پیرنه، ژورا، آردن، رشته کوه مرکزی وله وژ.

ساحل‌های مرزی فرانسه را به چهار دریا متصل می‌کنند: دریای شمال، دریای مانش، اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه. فرانسه دارای ۵۵۰۰ کیلومتر ساحل مرزی است.

آب و هوا:

فرانسه از آب و هوایی معتدل و چهار فصل برخوردار است که بر حسب نواحی کمی متفاوتند:

برتانی و نورماندی: آب و هوای اقیانوسی مرطوب (زمستان ملایم ۷ درجه و تابستان خنک ۱۶ درجه)

اکیتن: آب و هوای اقیانوسی و مدیترانه‌ای (زمستان ۵ درجه و تابستان ۲۲ درجه با بارانهای فراوان در بهار)

شرق و شمال غرب: آب و هوای نیمه قاره یی زمستان سرد و برفی: (۱ درجه و تابستان گرم و توفانی: ۲۰ درجه)

جنوب: آب و هوای مدیترانه یی (زمستان ملایم ۶ درجه و تابستان گرم: ۲۰درجه)

ویژگی آب و هوا در مناطق کوهستانی زمستان طولانی و برفی و تابستانی گرم و توفانی با تفاوتهای بزرگ بسته به دامنه‌ها و عوامل ریز آب و هوایی است.

محیط زیست: مناطق کشاورزی و جنگل ۴۸ میلیون هکتار یعنی ۸۲ درصد فرانسه اروپایی را می‌‌پوشاند. پوشش جنگلی به تنهایی ۲۷ درصد کشور را در بر می‌‌گیرد و بعد از سوئد و فنلاند سومین پوشش را در اتحادیه اروپا تشکیل می‌‌دهد. در حالی که ۱۳۶ نوع درخت در فرانسه شناخته شده است که در یک کشور اروپایی امری استثنایی محسوب می‌‌شود. تعداد حیوانات بزرگ جنگلی نیز افزایش یافته است: تعداد گوزن در ۲۰ سال دو برابر و تعداد آهو سه برابر شده است. برای حفظ و ارتقای میراث طبیعی فرانسه، دولت ۶ پارک ملی، ۱۲۸ ذخیره طبیعی، ۴۳۰ منطقه حفاظت شده طبیعی و ۲۹۹ پایگاه حفاظت شده ساحلی ایجاد کرده است. به این تعداد باید ۲۹ پارک طبیعی ناحیه یی را با وسعت ۷ درصد کشور فرانسه افزود. ۱۱/۲۲ میلیارد یورو برای حفاظت محیط زیست به عبارتی ۳۸۰ یورو به ازای هر نفر هزینه. می‌‌شود. مدیریت آبها و فاضلابها سه چهارم این هزینه کل را تشکیل می‌‌دهد

منابع طبیعی:

ذغال سنگ، آهن،‌ بوکسیت،‌ روی،‌ پوتاس، الوار، ماهی

اقتصاد

فرانسه مرحله گذار از یک اقتصاد مدرن و مرفه همراه با مالکیت و مداخله عمیق دولت به یک اقتصاد مبتنی بر مکانیزم بازار منتقل می‌شود. دولت سوسیالیست، بسیاری از شرکتهای بزرگ، بانکها و بیمه‌ها را خصوصی اعلام نمود. اما چندین شرکت عمده از جمله ایرفرانس، فرانس تله‌کوم، رنو و تالس در اختیار دولت است و در برخی از امور بویژه قدرت، حمل و نقل عمومی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد. بخش ارتباطات راه دور برای بخش خصوصی بتدریج آزاد شده است. رهبران فرانسوی نظام سرمایه داری را می‌پذیرند که در آن عدالت اجتماعی از طریق قوانین، سیاستهای مالیاتی و تأمین اجتماعی اعمال می‌شود و اختلاف درآمد و تأثیر بازار آزاد بر بهداشت و رفاه عمومی را کاهش می‌دهد

صنایع:

از جمله مهمترین صنایع کشور می‌‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار اشاره نمود.گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهمترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می‌‌دهند.

سرانه زمین مزروعی برای هر نفر بالغ بر۳۲/۰هکتار است. تولید سالیانه گوشت گاو ۴۰۰/۱ هزار تن، گوشت خوک ۵۰۰/۱ هزار تن، گوشت گوسفند۹۰۰/۱۵۴ تن و ۸۰۶ هزار تن صید ماهی است. تولید سالیانه نیروی الکتریسیته نیز معادل ۱/۲۴۱ میلیارد کیلووات ساعت است.

معادن:

مهمترین معادن کشور نیز آهن، بوکسیت، پتاس، زغال سنگ، نیکل، نمک، نفت، گازطبیعی، سولفور، موادخام ساختمانی، روی و سرب، فسفات، پیریت و اورانیوم می‌‌باشد.ذخایر زیرزمینی نفت فرانسه نیز بر۵۰میلیون بشکه بالغ می‌‌گردد.

نیروی کار: نیروی کار کشور بالغ بر۵۰۰/۲۰ هزارنفر است که ۳۶٪ آن در صنایع و ساختمان، ۱۰٪ در بخش کشاورزی، ماهیگیری و جنگلداری و ۵۴٪ در بازرگانی و تجارت مشغول به فعالیت می‌‌باشند. واحد پول فرانسه، فرانک (FF) معادل۱۰۰ سانتیم و ۹۵/۴ واحد آن معادل یک دلار است.

حمل و نقل:

درکشور فرانسه بالغ بر۸۴۰ هزارکیلومتر راه آسفالته و بزرگراه وجود دارد. طول راه‌آهن مورد استفاده نیز بالغ بر ۵۵۵،۴۲ کیلومتر بوده و ارتباطات هوایی بین‌المللی این کشور توسط شرکتهای هواپیمایی ایرفرانس، (UTA) و پروازهای داخلی توسط ایر- اینتر صورت می‌‌پذیرد. سالانه بالغ بر ۸۴۰/۲۶ هزار توریست از این کشور دیدن می‌کنند.

جهانگردی با ۷۰ میلیون توریست در سال ۱۹۹۸، فرانسه اولین کشور توریستی جهان، قبل از اسپانیا ،آمریکا ،ایتالیا، انگلستان، چین و مکزیک قرار دارد.

فرانسه با درآمدی برابر ۱۸۰ میلیارد فرانک در صنعت توریسم، دومین کشور پردرآمد صنعت جهانگردی بعد از آمریکاست.

هر ساله ۱۲ میلیون نفر فقط برای بازدید از موزه و کاخ لوور، موزه اورسی و کاخ ورسای به پاریس می‌‌آیند در حدود ۳۹۰۰ موزه، دهها میلیون نفر را در سال به خود جذب می‌کند. ۵ /۶ میلیون نفر سالانه از برج ایفل دیدن می‌کنند.

روز ملی فرانسه چهاردهم ژوئیه است.

فرهنگ

برخی آثار مهم فرهنگی و تاریخی این کشور عبارتند از:
کاخ ورسای
موزه لوور
مرکز ژرژ پمپیدو
خیابان شانزه‌لیزه
برج ایفل

پاریس

عروس شهرهای جهان

شهر چهار میلیون نفری پاریس، پایتخت کشور فرانسه با معماری قرون ۱۶ و ۱۷، در بخش مرکزی و قدیمی، معماری جدید و مدرن در حومه، عبور رودخانه سن از میان شهر، مکان‌ها و بناهای تاریخی نظیر «برج ایفل»، «موزه لوور»، «کاخ ورسای»، «کلیسای نتردام»، «زندان باستیل» و دیگر نقاط دیدنی، لقب عروس شهرهای جهان را به خود اختصاص داده است.

این شهر که چون نگینی زیبا بر انگشتری قاره اروپا می‌درخشد، روزگاری از کثرت تعفن و کوچه‌های باریک و پر گِل و لای خود عنوان «لوتینا» یا شهر گل یافته بود، اما با همت مردم و برنامه‌ریزی مسئولان می‌توان امروز اذعان کرد که امروز پاریس شهری سالم است و شایداین وضعیت تا اندازه زیادی ناشی از برنامه های «بارون اوژن هاسمان» شهردار پاریس در دوران «ناپلئون»بوده باشد.

پاریس با وجود بسیاری از بناهای زیبا و تاریخی در آن عصر در کوچه‌های باریک و پرپیچ و خم و گل‌آلود خود گم و پای در گل بود.

از مهم‌ترین فعالیت‌های هاسمان در آن دوره می‌توان به ایجاد فضای کافی پیرامون ساختمان‌های بزرگ و با اهمیت، بهبود وضع بهداشتی شهر با از میان بردن کوچه‌های باریک و آلوده، ایجاد بلوارهای وسیع که علاوه بر برخورداری از نور و هوای کافی عبور و مرور را آسان می‌کنند و الحاق حومه‌های شهر به پاریس، نام برد. همچنین طرح کمربند سبز به شعاع ۲۵۰ متر در گرداگرد شهر به منظور جلوگیری از رشد و گسترش بی‌رویه آن، احداث دو پل بزرگ در جنوب و شمال شهر بر روی رودخانه سن و احداث خیابان‌های متعددی که پاریس را به خارج شهر مرتبط می‌کرد از دیگر کارهای ارزنده این شهردار بزرگ است.

در فرانسه دو گروه عمده سیاسی وجود دارد که خط مشی این کشور را در زمینه‌های مختلف تعیین می‌کنند: راست و چپ.

بر اساس آخرین تقسیمات کشور فرانسه از ۹۶ شهرستان تشکیل شده که زیر نظر دولت مرکزی اداره شده و تحت نظارت شورای انتخابی محلی فعالیت می‌‌کنند.

اقتصاد در فرانسه

فرانسه مرحله گذار از یک اقتصاد مدرن و مرفه همراه با مالکیت و مداخله عمیق دولت به یک اقتصاد مبتنی بر مکانیزم بازار منتقل می‌شود.

دولت سوسیالیست، بسیاری از شرکت‌های بزرگ، بانک‌ها و بیمه‌ها را خصوصی اعلام کرد اما چندین شرکت عمده از جمله ایرفرانس، فرانس تله‌کام، رنو و تالس در اختیار دولت است و در برخی از امور به ویژه قدرت، حمل و نقل عمومی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد.

تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۰۶ میلادی ۹۰۲/۱تریلیون دلار بود. ۷۵/۲۷ میلیون نفر در این کشور شاغل هستند. از این تعداد ۵/۷۱درصد در بخش خدمات، ۴/۲۴ درصد در بخش صنعت و ۱/۴درصد در بخش کشاورزی مشغول کارند.

نرخ بیکاری در فرانسه ۷/۸ درصد است و ۲/۶ درصد از مردم آن (آمارهای سال ۲۰۰۴) زیر خط فقر زندگی می‌کنند. نرخ تورم در این کشور ۷/۱ درصد است.

از جمله مهم‌ترین صنایع فرانسه می‌‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، شیمیایی، وسائط نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار اشاره کرد.

کارخانه هواپیماسازی ایرباس که هواپیمای جدیدش A380 خبرساز بوده، در این کشور قرار دارد.

گندم، جو، سیب‌زمینی، چغندرقند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می‌‌دهند.

در سال ۲۰۰۴ شرکت‌های فرانسوی ۳/۵۷ میلیارد دلار در دیگر کشورها سرمایه‌گذاری کردند تا به این ترتیب فرانسه پس از آمریکا بزرگترین کشور سرمایه‌گذار در جهان باشد.

درکشور فرانسه بالغ بر۸۴۰ هزارکیلومتر راه آسفالته و بزرگراه وجود دارد. طول راه‌آهن مورد استفاده نیز بالغ بر ۴۲ هزار و ۵۵۵ کیلومتر است و ارتباطات هوایی بین‌المللی این کشور توسط شرکت‌های هواپیمایی ایرفرانس، (UTA) و پروازهای داخلی توسط ایر- اینتر صورت می‌‌پذیرد.

علاوه بر قطار و اتوبوس، مترو در فرانسه بسیار پرکاربرد است. حمل و نقل در فرانسه بسیار مورد توجه است زیرا علاوه بر جمعیت ۶۴ میلیون و ۱۰۲ هزار و ۱۴۰ نفری این کشور سالانه نزدیک به ۸۰ میلیون نفر به فرانسه سفر می‌کنند.

با این حال اعتصاب‌های زیادی در سیستم حمل و نقل این کشور روی می‌دهد که گاهی حتی باعث می‌شود کشور فلج شود. [

فرانسه با درآمدی برابر ۱۸۰ میلیارد فرانک در صنعت توریسم، دومین کشور پردرآمد صنعت جهانگردی بعد از آمریکاست.

هر ساله ۱۲ میلیون نفر فقط برای بازدید از موزه لوور، موزه اورسی و کاخ ورسای به پاریس می‌‌آیند در حدود ۳۹۰۰ موزه، دهها میلیون نفر را در سال به خود جذب می‌کند. ۵/۶ میلیون نفر سالانه از برج ایفل دیدن می‌کنند.

ارتباطات در فرانسه

در فرانسه ۶۳/۳۴میلیون خط تلفن ثابت وجود دارد و ۰۲۳/۵۳میلیون خط تلفن همراه.

۵۸۴ ایستگاه پخش برنامه‌های تلویزیونی در این کشور وجود دارد.

دامنه‌های اینترنتی آن fr. و gf. و gp. و re. و mq. است. ۵۵۶/۱۲میلیون میزبان اینترنتی در این کشور وجود دارد و ۲۹۵/۳۱میلیون نفر در آن از اینترنت استفاده می‌کنند.

پاریس شهر سالم امروز

پاریس امروز به ۲۰ منطقه شهرداری تقسیم شده است که یک منطقه در مرکز و سایر مناطق با آرایش حلزونی در اطراف شعاع منطقه مرکزی، کل شهر را تحت پوشش خدمات خود برده‌اند.
این مناطق با بودجه و امکانات برابر به نحوی در شهر فعالیت دارند که متمایز کردن این مناطق در عمل غیرممکن است برای حفظ معماری و بناهای قدیمی در مرکز شهر و مناطق مرکزی، امکان دخل و تصرف در نمای خارجی این ابنیه را از شهروندان، گرفته است و تنها به ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی این منازل و مدرنیزه کردن درون این ساختمان‌ها از سوی مردم اکتفا شده است. بنابراین در مناطق حاشیه‌ای، ساختمان‌ها و بناهای جدید و مدرن پاسخگوی نیاز مسکن جمع کثیری از شهروندان هستند. وجود امکانات شهری متعدد، موجب شده که بسیاری از مشکلات شهری که شهرداری تهران با آن مواجه است، در پاریس به چشم نخورد.

وجود چند شبکه مترو در شهر پاریس علاوه بر نقل و انتقال سریع و آسوده مسافران شهری، مزیت‌‌هایی چون استفاده از انرژی برق و کاهش آلودگی ناشی از تردد خودروها و سایر وسایط نقلیه شهری، حل مشکلات ترافیکی به دلیل عبور از زیر زمین و کاهش آلودگی صوتی ناشی از نقل و انتقالات شهری و متعاقب آن آسایش و آسودگی روحی و روانی را نصیب شهروندان، کرده است.
اگو یا سیستم جمع‌آوری و هدایت زیرزمینی فاضلاب، تمامی آب‌های جاری در شهر را جمع‌آوری و به خارج شهر هدایت می‌کند. این سیستم، علاوه بر اینکه شهر را از آلودگی‌های موجود در فاضلاب‌ها مصون می‌دارد باعث محو جوی‌ها و انهار از حواشی خیابان‌ها می‌شود.

آب‌های اضافی در انتهای مسیر با تصفیه و پاکسازی، صرف آبیاری فضاهای سبز موجود در سطح شهر می‌شود. ضمنا طبقه فوقانی کانال‌های اگوبه هدایت کابل‌های برق، تلفن، لوله‌های آب و گاز اختصاص یافته است که تا حد زیادی سطح خیابان‌ها و معابر را از کندوکوب برای این مقاصد، محفوظ و مصون نگاه داشته است.

همچنین استفاده از نیروی برق، با به‌کارگیری نیروگاه‌های هسته‌ای به منظور تامین انرژی لازم جهت منازل مسکونی و تردد متروها ضمن جلوگیری از مصرف بی‌رویه منابع انرژی فسیلی چون مشتقات نفت، گاز و زغال‌سنگ، موجب کاهش آلودگی‌های ناشی از سوخت این مواد شده است.

وسایط نقلیه شخصی و عمومی که در پاریس تردد می‌کنند به دلیل سالم و نو بودن، آلودگی ناشی از مصرف سوخت در این شهر را به حداقل ممکن رسانده‌اند.

بزرگ‌راه‌ها، اتوبان‌ها و زیرگذرهای موجود در سطح شهر پاریس نیز بروز ترافیک و به تبع آن آلودگی هوا، آلودگی صوتی و اتلاف وقت مردم را به شدت کاهش داده‌اند. وجود ۳۲ مسر ورود و خروج شهر و اتوبان‌های خارج شهری و کمربندی امکان تردد شهروندان به حومه‌های اطراف پاریس جهت سکونت را سهل و میسر کرده است.

انتقال کارخانه‌ها به حومه شهر آلودگی‌های ناشی از این قبیل تاسیاست را منتفی و امکان توسعه فضای سبز سطح شهر را فراهم کرده است که احداث پارک «سیتروئن» در محل سابق کارخانه مزبور موید این اقدام است.

فضای سبز از دیرباز در این کشور به ویژه در پاریس، جایگاه ویژه‌ای دارد. وجود فضای سبز کاخ «ورسای»، میدان «کنکورد» و باغ‌های «توئی‌لری» با حفظ جزییات اولیه طراحی آنها در طول این دو سه قرن شاهدی بر این ادعااست.

کلیسای جامع شارتر: تجسم شکوه معماری گوتیک

کلیسای جامع شارتر در منطقه‌ای به همین نام در پنجاه مایلی شهر پاریس واقع شده است و نخستین عمارت به سبک معماری «گوتیک عالی» در کشور فرانسه محسوب می‌شود. این شاهکار معماری باارزش، از سال ۱۹۷۹ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

ساخت این کلیسای جامع از ۱۱۴۵ روی پایه‌ها و فونداسیون عمارتی نیمه‌کاره به سبک رومانسک، آغاز شد. اما آتش‌سوزی بزرگی که در سال ۱۱۹۴ در این منطقه روی داد، کل شهر شارتر و بخش اعظم کلیسا را، به جز جبهه غربی آن، سوزاند. به همین دلیل امروز نیز معماری جبهه غربی کلیسا با بقیه آن متفاوت و به سبک «گوتیک اولیه» است. بخش‌های دیگر کلیسا بین سال‌های ۱۱۹۴ و ۱۲۲۰ بازسازی شد که زمان نسبتاً کوتاهی برای ساخت یک کلیسا در ابعاد کلیسای جامع شارتر در قرون وسطی است.
شارتر کلیسایی است که الهام‌بخش زیباترین و عالی‌ترین صفت‌ها برای توصیف خویش است و کمتر مورخ تاریخ معماری توانسته از توسل به کلمات و عبارات تغزلی برای توصیف شکوه برج‌ها و ظرافت کنده‌کاری‌های این کلیسا خودداری کند. کلیسای شارتر بی‌شک لایق چنین ستایش‌هایی است، چرا که یکی از زیباترین و عظیم‌ترین کلیساهای گوتیک در کل کشور فرانسه است. این کلیسا از فاصله دور بر فراز مزارع گندم شناور به نظر می‌رسد و تنها هنگامی که به آن نزدیک شویم شهر شارتر را که حول تپه کلیسا حلقه زده است، می‌بینیم. دو برج بلند کلیسا، یکی به ارتفاع ۱۰۵ متر و به شکل مخروط ساده که قدمت آن به سال‌های دهد ۱۱۴۰ بازمی‌گردد، و دیگری برج نوک تیز با معماری گوتیک به ارتفاع ۱۱۳ متر که در قرن شانزدهم و بر فراز برجی قدیمی‌تر ساخته شده است، از سقف سبزرنگ این کلیسا سر به فلک کشیده‌اند.
بر اساس افسانه‌ها، از سال ۸۷۶ میلادی در این کلیسا ردایی موسوم به سانکتا کامیسیا نگهداری می‌شود که به حضرت مریم تعلق داشته است. این گنجینه مقدس از طرف شارلمانی که خود آن را در جریان جنگ‌های صلیبی در اورشلیم هدیه گرفته بود، به کلیسای جامع شارتر اهدا شده است. بر اساس تحقیقات کارشناسان، مشخص شده است که پارچه این ردا در سوریه امروزی و در حدود قرن اول میلادی بافته شده است. کلیسای جامع شارتر به خاطر جای دادن این گنجینه مذهبی ارزشمند قرن‌های متمادی مقصد زائران مسیحی بوده است و هنوز هم مومنان مسیحی زیادی هر ساله از سرار جهان برای بازدید از آن به شارتر سفر می‌کنند.

پس از آتش سوزی سال ۱۱۹۴، مردم شهر علاوه بر این که بخش اعظم شهرشان در آتش سوخته بود، بیش از همه به این خاطر تأسف می‌خوردند که گنجینه مذهبی مقدس‌شان، یعنی ردای مریم مقدس نیز در آتش سوخته است. اما پس از گذشت سه روز از آتش‌سوزی، این گنجینه مقدس بی این که هیچ آسیبی دیده باشد به همراه چند کشیش که آن را با خود به صندوق‌خانه کلیسا برده بودند و درهای آهنی را روی خود قفل کرده بودند، پیدا شد. کاردینال شارتر نیز به مردم گفت که سالم ماندن این ردا پیامی از جانب مریم مقدس است و اهالی شهر شارتر باید کلیسایی بزرگتر و باشکوه‌تر از کلیسای قبلی در شارتر بسازند.
پس از پایان ساخت عمارت جدید کلیسای جامع شارتر (که به دست معماری ناشناس طراحی شده بود)، این کلیسا در ۲۴ اکتبر ۱۲۶۰ ودر حضور لوئی نهم و خانواده سلطنتی فرانسه، وقف مریم مقدس شد.
در حدود قرن دوازده میلادی، هم‌زمان با روزهای جشن مریم مقدس، نمایشگاه‌ها و بازارهای مکاره‌ای در اطراف کلیسا برگزار می‌شده و بسیاری از زائرانی را که برای دیدن ردای مریم مقدس به شارتر می‌آمدند را جذب خود می‌کرده است. به این ترتیب کلیسای جامع شارتر نه تنها مهم‌ترین عمارت شهر و قلب مذهبی و فرهنگی آن، بلکه کانون اقتصادی آن و در کل مرکز هرگونه فعالیت مدنی در این شهر بوده است.
در قرون وسطی، کلیسای جامع شارتر به محلی برای برگزاری بازارهای روزانه و هفتگی تبدیل می‌شود و مواد غذایی و دیگر مایحتاج مردم، در آن برای فروش عرضه می‌شده است. کارگران مشاغل مختلف چون بنایان و کارگران در جستجوی کار، در این کلیسا جمع می‌شدند و یک بار که مسمومیت اپیدمیکی در شهر شایع شد، از زیرزمین کلیسا به عنوان درمانگاه برای معالجه بیماران استفاده شد.
در طی این دوره و در پی دستور شارلمانی برای ایجاد یک نظام آموزشی واحد برای کل مردم فرانسه، این کلیسا همچنین نقش مهمی به عنوان یک مدرسه مذهبی داشته است. از آن جایی که ساخت مدارس و ساختمان‌های جدید برای مدارس دشوار و هزینه‌بر بوده است، به دستور شارلمانی از زیرساخت‌ها و ساختمان‌های موجود برای ایجاد این مدارس استفاده شد و در این میان کلیساها و صومعه‌ها نقش بسیار مهمی در آموزش مردم بر عهده گرفتند. بسیاری از این کلیساها به آموزش یک رشته خاص شهرت داشتند و در این دوره کلیسای جامع شارتر نیز به خاطر کیفیت بالای دروس منطق در آن، شهرت بسیاری یافت. به گفته مورخان، در این زمان شارتر حتی از پاریس هم در آوزش منطق جلوتر بوده است. از جمله افرادی که در این دوران کلیسای جامع شارتر آموزش دیدند، می‌توان به جان سالسبوری، نویسنده و فیلسوف انگلیسی اشاره کرد.
کلیسای حامع شارتر از رویدادها و فجایع تاریخی چون انقلاب فرانسه و جنگ‌های جهانی جان سالم به در برده است و در جریان این رویدادها هیچ گاه مورد غارت و یا هدف بمب و موشک قرار نگرفته است و امروز همچنان شکوه و زیبایی اولیه خود را حفظ کرده است

موزه پاستور

انستیتو پاستور پاریس در منطقه ۱۵ شهر پاریس- بولوار پاستور و در خیابان دکتر رو قرار دارد. در حقیقت خیابان دکتر رو انستیتو پاستور پاریس را به دو قسمت تقسیم کرده است. در این محل بنایی قدیمی وجود دارد که پس از موفقیت های اولیه لویی پاستور جهت ادامه تحقیقات به او داده شد و انستیتو پاستور بنا نهاده شد. این ساختمان در حال حاضر به موزه تبدیل شده است. در طبقه اول این ساختمان سالن پذیرایی و اطاق نشیمن قرار دارد که با قالی ایرانی مفروش شده است. در روی دیوار تابلوهای نقاشی وجود دارند که برخی توسط خود لویی پاستور کشیده شده اند و برخی به او هدیه داده شده اند. پله هایی که به طبقه دوم می روند از چوب بوده و برای رفاه حال لویی پاستور که بعلت سکته مغزی قادر به درست راه رفتن نبود ارتفاع پله ها کوتاه ساخته شده است. در طبقه دوم اطاق کار لویی پاستور اتاق خواب او اتاق خواب همسر او و یک حمام مدرن ( دارای وان و دوش که در آن زمان بی سابقه بود) قرار دارد. آزمایشگاه پاستور نیز در همین مکان قرار دارد. در آزمایشگاه وسایل آزمایشگاهی اولیه و یک نخاع خشک شده خرگوش که پاستور از آن برای ساخت واکسن هاری استفاده می کرد وجود دارد. همچنین اطاق غذا خوری در مجاورت آزمایشگاه قرار دارد و دور تا دور دیوار آن نقاشی های کشیده شده توسط پاستور و یا اهدایی به پاستور وجود دارد. در اتاق خواب پاستور یک نقاشی رنگ و روغن از همسر او همچنین چند نقاشی از پدر و مادرش که همگی توسط خود لویی پاستور کشیده شده اند وجود دارد. در زیر زمین این بنا مدفن پاستور و همسرش قرار دارد. سقف زیر زمین به زیبایی توسط موزائیک های دست چینی شده طرح هایی از سگ هار و گوسفندان و دیگر مظاهر خدمات لویی پاستور را نشان می دهد.
و مجسمه سر برخی از همکاران لویی پاستور مانند دکتر رو در این محل قرار داده شده است

برای سفر به فرانسه نیاز به دریافت ویزای شنگن می باشد.