جاذبه های گردشگری مشهد بسیار فراوان بوده ولی شما می توانید در تور مشهد بهترین آنها را مشاهده نمایید. شهر مشهد یکی از بهترین و معروف ترین شهر های کشور ایران است به طوری که سالانه مسافران و توریست های بسیاری از این شهر دیدن می کنند. با حضور آرامگاه امام ۸ شیعیان حضرت رضا (ع) در مشهد، این شهر فضایی معنوی و عرفانی به خود گرفته و در طول سال زائران بسیاری برای زیارت به مشهد نقل مکان می کنند. برای رفت و آمد بهتر مسافرین و زائران تور مشهد در نظر گرفته شده تا کسانی که با این محیط آشنائیتی ندارند به راحتی بتوانند سفر کنند و در مکان هایی که برای تور مشهد در نظر گرفته شده است حضور داشته باشند. تور مشهد این امکان را برای شما فراهم می سازد تا در هر مقطعه ای از سال با برنامه ای مشخص تری بتوانید به شهر مشهد سفر کنید و از گشت و گذار و زیارت لذت ببرید. از دیگر مزایای تور مشهد می توان به هتل های مختلف و برنامه های تفریحی متنوع آن اشاره داشت.

  • تور مشهد با هواپیما
  • تور مشهد ارزان
  • تور مشهد تهران
  • تور مشهد قطار
  • تور مشهد لحظه آخری

پیشینه آثار تاریخی شهر مشهد به پیش از قرن ۸ هجری می رسد و از جمله می‌توان به آثاری چون گنبد خشتی، مسجد هفتاد و دو تن، میل اخنگان، مسجد گوهرشاد و مصلی طرق اشاره نمود. بازه هور نیز از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی موجود در محدوده شهر می باشد که زمان ساخته‌ شدنش را قرن سوم میلادی تخمین زده اند و همچنین از شهر تاریخی توس بناهایی مانند گنبد هارونیه نیز به جا مانده‌ است. که تماشای این مناطق جزو برنامه های گردشگی تور مشهد می باشد. آرامگاه افرادی چون فردوسی و نادرشاه و نیز مدارسی چون عباسقلی خان از دیگر آثار تاریخی قدیمی موجود در این شهر اند که مسافرین تور مشهد از این مکان ها نیز دیدن می کنند. ییلاقات اطراف مشهد به خصوص زشک، نغندر، شاندیز و جاغرق، طرقبه، کوهسنگی، بوستان ملت و پارک جنگلی وکیل‌ آباد و آبشار اخلمد از جمله مکان‌های تفریحی مورد توجه گردشگران تور مشهد می باشند. تور مشهد هوایی را نیز می توانید مورد بررسی قرار دهید.

  1. تور مشهد از تبریز
  2. تور مشهد از شیراز
  3. تور مشهد از اصفهان
  4. تور مشهد از اهواز

۱- تور مشهد : موزه مرکزی و کتابخانه ی آستان قدس رضوی

تور مشهد و جاذبه های گردشگری مشهدهدف از ایجاد چنین مرکز فرهنگی در حرم مطهر رضوی جمع آوری غرفه ی اشیاء و آثاری نفیس گران بها و نایاب بوده که در طی زمان توسط ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت تقدیم به امام رضا (ع) شده است که زائران تور مشهد از آن دیدن می کنند. این مکان پس از تغییراتی در سال ۱۳۷۸ و افتتاح و راه اندازی موزه جدید هم‌ اکنون دارای ۱۱ موزه با موضوعات مختلف است. کتاب خانه ی آستان قدس رضوی یکی از بزرگترین کتاب خانه‌های کشور ایران و خاورمیانه به حساب می آید که در مشهد قرار گرفته است. این کتابخانه جزوی از متعلقات مربوط به آستان رضوی است و همچنین دارای بیش از پنجاه عدد کتابخانه وابسته به این شهر و سایر شهرهای کشور ایران و یک کتابخانه ی دیگر در هند می باشد. که از این رو حائز اهمیت می باشد برای مسافران تور مشهد.

۲- تور مشهد : کاخ خورشید کلات نادری

کاخ خورشید کلات نادری در سال ۱۱۵۱ هجری قمری به دستور نادرشاه افشار جهت خزانه داری برای جواهرات و غنایم درکلات و اقامت بنا شده‌ است. این مکان مربوط به سال‌های آغازین حکومت نادرشاه بوده است. گردشگران تور مشهد هر سال به تماشای این محل می روند. عملیات مربوط به ساخت این کاخ در تمام طول پادشاهی او ادامه داشته است و حتی تا  اواخر سال‌های حیات نادرشاه نیز (سال ۱۱۶۰ ه.ق) در مرحله ی ساخت بوده‌ است. از جهت کتیبه ی ثلث بسیار زیبای با نام (سوره نباء) که در قسمت اطراف فضای گنبدی شکل کاخ نوشته شده به همان تاریخ اشاره دارد. گردشگران تور مشهد این بنا را بسیار زیبا و چشم نواز میدانند.

۳- تور مشهد : شاندیز

تور مشهد و جاذبه های گردشگری مشهدشاندیز یکی از نواحی ییلاقی شهر مشهد می باشد که در فاصله ۳۰ کیلومتری غرب شهر مشهد و در قسمت طرقبه قرار گرفته است. وجود باغ ها و چشمه سار های فراوان در این منطقه و همچنین فضای رودخانه ای و سرسبز آن چشم انداز بی نظیری را به این ناحیه بخشیده است و هر ساله بسیاری از گردشگران تور مشهد را به خود جذب می کند. این منطقه یکی از نواحی عمده تولیدات صنایع بومی و دستی نظیر پوشاک پوستی و چرمی بوده و درکنار آن انواع بافته های گیاهی و اشیاء چوبی نیز موجود است. شاندیز همچنین دارای سفره خانه ها، رستوران ها و اقامتگاه های تفریحی بسیاری است که مسافرین تور مشهد از این مکان ها استفاده می کنند.

۴- تور مشهد : طرقبه

طرقبه یکی دیگر از محل های گردشی بزرگ و طبیعی شهر مشهد است که از سمت غرب به کوه های بینالود و از سمت ش مال به رشته کوه های تخت رستم محدود می باشد. تعداد کثیری از مسافران تور مشهد برای گشت و گذار این محل را انتخاب می کنند. وجود درختان فراوان و همچنین چشمه های طبیعی آن را جزو نقاط بسیار خوش آب و هوا و تفریحی شهر مشهد قرار داده است. این منطقه ییلاقی در فصل تابستان، آب و هوای خنک و مطبوعی دارد. در فصل تابستان تعداد مراجعه کنندگان تور مشهد به این منطقه بسیار زیاد است.

۵- تور مشهد : آرامگاه فردوسی

تور مشهد و جاذبه های گردشگری مشهدآرامگاه فردوسی یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی شهر مشهد است. حکیم ابوالقاسم فردوسی در سال چهارصد و یازده هجری قمری فوت کرد. فردوسی بهترین حماسه‌ سرای تاریخ ایران است که کتاب شاهنامه را در طی مدت سی سال سروده است. آرامگاه این شاعر بزرگ و نامی ایرانی در بیست و چهار کیلومتری شمال غربی شهر مشهد (یعنی توس) در مسیر جاده ای مشهد- قوچان قرار دارد. بسیاری از مسافران و گردشگران تور مشهد به این آرامگاه باشکوه می روند و از آن دیدن می کنند. آرامگاه فردوسی در باغ بسیار زیبایی قرار گرفته است. در داخل محوطه ی آرامگاه فردوسی تابلوهای سنگی زیبا و خیره کننده ای، از داستان ها و حماسه‌ سرایی های شور آفرین شاهنامه ی او به چشم میخورد. این آرامگاه در سال ۱۳۴۷ شمسی کار های مربوط به بازسازی اش به اتمام رسید. در سمت ضلع غربی باغ، آرامگاه موزه‌ای وجود دارد. از جمله اشیاء قیمتی این موزه می توان به یک جلد شاهنامه خطی به وزن ۳۷ کیلوگرم اشاره نمود. این مکان جزوی از آثار باستانی ایران محصوب شده و از این رو برای گردشگران تور مشهد دارای اهمیت بسیاری است.

۶- تور مشهد : آرامگاه نادر (گنجینه باغ نادری)

آرامگاه نادر (گنجینه باغ نادری) در میان باغ بسیار زیبا و با صفاویی و در محل چهار راه شهدا شهر مشهد واقع شده است. این محل توسط انجمن آثار ملی ایران درسال ۱۳۳۸ ساخته شد. مجسمه نادر شاه افشار در حالی که سوار بر مرکب اسبی است و تبر زینی نیز بر دست دارد، بر فراز آرامگاه اش نصب گردیده است. این مجسمه بزرگ توسط موسسه ی مجسمه‌ سازی بارنی در کشور ایتالیا ساخته شده است. ارتفاع این مجسمه به ۵ متر می رسد. وزن حدودی آن نیز تقریبا ۱۴ تن است. اغلب گردشگران تور مشهد از دیدن این مجسمه و محوطه ی اطراف آن بسیار حیرت زده شده بودند. در محوطه ی داخلی آرامگاه، موزه‌ای وجود دارد که در آن انواع کلاه‌خود، اسلحه، زره و لوازم رزمی مربوط به زمان نادر شاه است که شامل تعداد ۱۳۰ فقره اسلحه ی آن زمان می باشد که در این مکان از آن نگه داری می‌شود. نادرشاه افشار در سال ۱۱۴۸ هجری قمری به سلطنت رسید و در جمادی‌الثانی سال ۱۱۶۰ هجری قمری به دست نیروهای قزل باش در شهر قوچان به قتل رسید. در محدودی آرامگاه او کتابخانه‌ای عمومی به نام کتابخانه ی علامه طباطبایی قرار دارد. این مکان نیز در کنار سایر مناطق تاریخی برای گردشگران تور مشهد بسیار پر رونق است.

۷- تور مشهد : بنای هارونیه

تور مشهد و جاذبه های گردشگری مشهدبنای هارونیه در نزدیکی آرامگاه حکیم فردوسی قرار گرفته است، که هنوز تاریخ مشخصی برای ساختمان آن اعلام نشده است. ساختمان این بنا به آتشکده شباهت بسیاری دارد به احتمال زیاد این ساختمان مدت زمانی خانقاه بوده است. برای اکثر گردشگران تور مشهد این موضوع جالب بوده و از این مکان قدیمی دیده می کنند. از این جهت چنین تصور می‌شود که در دوره‌هایی از اوایل اسلام، مسلمانان در شکل آن تغییراتی ایجاد کردند و آن را به صورت مسجدی در آورده اند. آرامگاه امام محمد غزالی در شهر توس بوده و محل دقیق آن مشخص نیست، در هم جواری این بنا به یاد بود این دانشمند فقید، سنگ مزاری نیز نصب شده است. گردشگران و یا مسافرین تور مشهد به این مکان ارزشمند هم سری میزنند.